top of page

Sycylijska opowieść
Podróż skrzata Feliksa

Dzień dobry Kochani :)


Witamy się jak co tydzień na niedzielnym czytaniu baśni. Dzisiaj już kończymy naszą "Sycylijską opowieść. Podróż skrzata Feliksa". Zapraszamy :)

Dzień dobry Kochani :)

 

Witamy się jak co niedzielę. Pomalutku zbliżamy się do końca naszej Sycylijskiej opowieści o podróży skrzata Feliksa wydanej przez wydawnictwo Arti.

Dzień dobry Kochani :)


Witamy się z Wami jak co niedzielę. Cały czas czytamy (pomalutku zbliżamy się do końca) Sycylijską opowieść, podróż skrzata Feliksa, wydaną przez wydawnictwo Arti. Skrzat Feliks jest już w drodze powrotnej do domu.

Dzień dobry Kochani :)


Spotykamy się jak co tydzień, by razem poczytać baśnie. Cały czas czytamy "Sycylijską opowieść. Podróż skrzata Feliksa". Książkę wydało wydawnictwo Arti a zilustrowały dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.

Dzień dobry Kochani :)


Spotykamy się jak co tydzień na niedzielnym czytaniu baśni. Posłuchajcie dalszego ciągu "Sycylijskiej opowieści.Podróż skrzata Feliksa". Książkę, ilustrowaną przez dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka, wydało wydawnictwo Arti.

Dzień dobry Kochani :)


Wracamy do naszej "Sycylijskiej opowieści", zapraszamy nie tylko wielbicieli arbuzów :) Przypominam, że jest to książka wydana przez Wydawnictwo Arti, zilustrowana przez dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.
Posłuchajcie opowieści o przygodach skrzatów.

Dzień dobry Kochani :)


Wracamy do naszej "Sycylijskiej opowieści" choć za oknem mamy już jesienną aurę. Przypominam, że jest to książka wydana przez Wydawnictwo Arti, zilustrowana przez dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.
Posłuchajcie opowieści o przygodach skrzatów.

Dzień dobry Kochani :)


Witamy się z Wami jak co tydzień. Wracamy do naszej "Sycylijskiej opowieści". Przypominam, że jest to książka ilustrowana przez dzieci, pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Wydana dzięki wsparciu darczyńców przez wydawnictwo Arti.

Dzień dobry Kochani :)

Zapraszamy na ciąg dalszy przygód skrzata Feliksa. Dzisiaj spotkanie z jaszczurką.

Dzień dobry Kochani :)

 

Witamy się z Wami jak co tydzień w niedzielę i chociaż jest rok szkolny wracamy do naszej wakacyjnej "Sycylijskiej opowieści ".

Dzień dobry Kochani :)


Witamy się z Wami aby czytać dalej o sycylijskiej opowieści, podróży skrzata Feliksa. Spójrzcie proszę na ilustracje wykonane przez dzieci, pokazujące lot na ptasich skrzydłach do ciepłej krainy. I o tym właśnie dzisiaj poczytamy.

Dzień dobry Kochani :)

 

Czytamy dalej o podróży skrzata Feliksa :)

Dzień dobry Kochani :)

Wracamy dzisiaj do naszej "Sycylijskiej opowieści"

Dzień dobry Kochani :)

 

Witamy się z Wami znad jeziora Garda. W związku z tym będziemy czytać Sycylijską opowieść. Podróż skrzata Feliksa z ilustracjami wykonanymi przez dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.

Dzień dobry Kochani :)

Ostatnimi czasy często sięgamy po "Sycylijską opowieść. Podróż skrzata Feliksa." Chciałabym zatem w szczególny sposób podziękować Wydawnictwu Arti, dzięki któremu ta książka się ukazała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom z tego wydawnictwa, jak również pani Barbarze Rogali, która prowadzi je od wielu lat.
Do zobaczenia w najbliższą niedzielę na czytaniu baśni :)

Dzień dobry Kochani :)


Dzisiaj już z Wrocławia chciałam podzielić się z Wami dobrą nowiną i pokazać Wam dwie książki, które ukazały się w lipcu, kiedy byłyśmy nad morzem. Pierwsza to Sycylijska opowieść. Podróż skrzata Feliksa zilustrowana przez dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Druga to Ania z Baśniowego Zielonego Wzgórza w wersji polskojęzycznej. Zapraszam na niedzielne czytanie baśni będziemy czytać tę książkę :)

Sycylijska opowiesc.jpg

Dzień dobry Kochani :)


Dzisiaj otrzymałam dobre wieści, że książka Sycylijska opowieść o podróży skrzata Feliksa została wydrukowana i podobno jest bardzo piekna :)
Przy tej okazji chciałam podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym projekcie a przede wszystkim dzieciom za przygotowanie prześlicznych ilustracji.
Bardzo serdecznie Wam dziękuję i zapraszam na niedzielne czytanie baśni.

Dzień dobry Kochani :)


Chciałam dzisiaj podziękować nauczycielom, darczyńcom, dzieciom, wszystkim instytucjom, które wsparły projekt wydania mojej Sycylijskiej opowieści o podróżach skrzata Feliksa zilustrowanej przez dzieci będące uczniami ZSS w Centrum Zdrowia Dziecka, dzieci polonijne i dzieci z przedszkola nr 124 w Warszawie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt za wsparcie tej inicjatywy. Z radością informuję, że już niedługo będę mogła pokazać Wam tą książkę :)

Moi Mili,


do tej pory uzbieraliśmy już połowę kwoty potrzebnej do wydrukowania książki dla dzieci będącymi pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka. Dzieci same przygotowały ilustracje do tekstu. Jeśli macie ochotę wspomóc realizację tego przedsięwzięcia, to wpłacajcie proszę pieniążki na konto Centrum Zdrowia Dziecka. Dziękuję Wam pięknie za wsparcie. Mam nadzieję, że uda się wydać książkę na Dzień Dziecka.

numer konta.jpg

Moi Drodzy,

nasza akcja mająca na celu wydanie książki ilustrowanej przez dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 w Centrum Zdrowia Dziecka zatacza coraz szersze kręgi.

Obejrzyjcie proszę film.

Moi Mili,


spłynęły już do mnie prace ilustrujące moją "Sycylijską opowieść. Podróż skrzata Feliksa". Obrazki są dziełem dzieci będących wychowankami szkoły ZSS nr 78 działającej w Instytucie  "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka". Celem tego charytatywnego projektu  jest wydanie książeczki dla dzieci. Dochód z  książki byłby przeznaczony na wsparcie tej zacnej placówki. Jeśli macie pomysły skąd wziąć budżet bądź jak dotrzeć do wydawcy, który wesprze tę ideę, piszcie proszę. Zaczynam poszukiwania. Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc!

Jak powstają Wasze ulubione książki ?

Już jest :)

Oto trzymam w ręku Baśnie z Zaczarowanej Krainy :)

Czytałam je dzieciom w przedszkolu a one pięknie zilustrowały każdą opowieść. Obok są również zdjęcia młodych artystów.

Cóż za wspaniała pamiątka!

Książkę pięknie wydało Wydawnictwo Miniatura i pan Miecisław Mączka z Krakowa.

Obejrzyjcie sami i posłuchajcie baśni o Zaczarowanych jajkach :)

Moi Drodzy,
Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak powstają Wasze ulubione książki? Otóż, wiele trzeba wysiłku, cierpliwości i fantazji, by stworzyć zbiór baśni, podobny do tego, który stoi na półeczce w Waszym pokoju, i po który sięga mama, tata, babcia lub dziadek, by poczytać Wam przed snem.

Po pierwsze pisarz musi mieć twórczą wene, czyli pomysł na opowieść oraz umiejętność pięknego  spisania swych myśli.

Po drugie potrzebny jest ilustrator, który uważnie przeczyta tekst i polubi na  tyle mocno opowiedzianą historię i jej bohaterów, by zechcieć  ich narysować.

Po trzecie konieczny jest wydawca, odpowiedzialny za ostateczne przygotowanie książki. To w wydawnictwie dokonuje się korekty literackiej, co oznacza wyszukanie i poprawienie błędów.  Tam też jest grafik, nadający końcowy wygląd książeczce . Dopiero, gdy książka jest w pełni przygotowana, to trafia do drukarni, skąd wędruje do hurtowni, a potem do księgarni i bibliotek. Teraz wiecie już, jak to jest z tymi książkami.


W moim BAJKOWYM STUDIU dzieci pełnią rolę ilustratorów. I tak oto powstały Baśnie z Zaczarowanej Krainy. Mnie do swej pracy potrzebny był brulion, by spisać w nim plan oraz komputer, który współczesnym pisarzom zastępuje dawną maszynę do pisania. Dzieci zaś domagały się kredek, farb i bloków.

Resztą zajęło się Wydawnictwo Miniatura z Panem Miecisławem Mączką na czele
I oto są - Baśnie z Zaczarowanej Krainy. Ot co!

Zbiór baśni ilustrowany przez dzieci  z wrocławskiego przedszkola.

Dzieci robia ksiazke 4.jpg
Dzieci robia ksiazke 2.jpg
Dzieci robia ksiazke 3.jpg

Zapraszam :) Napisz do mnie jeśli chcesz, aby dzieci z Twojego przedszkola zilustrowały i opublikowały baśń ze swoimi obrazami :)

Galeria Ani

Galeria Ani dziecięce ilustracje

Sklep

Przycisk sklep.jpg

Kontakt

Kontakt do Zielonego Wzgórza

Różności

O autorce

Autorka baśni Weronika Madryas

Porady baśniopisarki

"Witajcie w mojej bajce"

Szlana kula z kolibrem i kwiatami
Piękny obraz zółte rzepakowe pole
Przycisk Porady basniopisarki.jpg
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page